Informační Centrum Brdy

Rybníky & nádrže

Padrťské rybníky

Nejatraktivnější turistická lokalita v CHKO Brdy. Nádherné prostředí dvou sousedících rybníků zachováno díky izolaci vojenského prostoru zabírá prostor zhruba 110 ha, což z nich činí největší vodní plochu v oblasti. Koupání je zde zakázáno, rybníky slouží především k chovu ryb. K rybníkům se dostanete jak pěšky, tak na kole. Můžete startovat z Teslín, Míšova a nebo Trokavce.

Přírodní koupací biotop Blovice

Skládá se ze dvou jezírek s kořenovými čističkami. Součástí je i vrt, který jezírka zásobuje vodou. V koupališti je voda upravována biologicky s využitím samočištění přírodních vod.  Součástí areálu jsou šatny, převlékárny, hygienické zázemí a občerstvení. Pro děti zde bylo vybudováno i dětské hřiště a pro příznivce sportu je k dispozici hřiště na plážový volejbal.

Samotné koupaliště se nachází u cesty, vedoucí k rekreační oblasti Kamensko. Každý návštěvník se sem pohodlně dostane pěšky, na kole či autem.

Koupaliště Nezvěstice

Na okraji Nezvěstic najdete zrekonstruované koupaliště. Vhodné pro rodiny s dětmi. U koupaliště je možnost zakoupení občerstvení.

Lom Štěnovice

Nachází se přímo na trase mezi Plzní a Hořehledy, cca 20 minut jízdy od informačního centra Stačí odbočit v Losinách a po 3 km jste na místě. Na kraji vesničky je malinké parkoviště a od něj je to sotva 200 metrů. Místo je to malinké, ale krásně propojené s přírodou. Rozhodně tu nečekejte písečné pláže, občerstvení nebo tobogány. Voda je čistá a i v parném létě skvěle osvěží.